Yerba Mate Green

W ofercie posiadamy również Yerba Mate Green– brazylijską, zieloną, nieprzetworzoną yerba mate. Składa się w 95% z zielonych listków górnej partii krzewów ilex paraguariensis i 5% drobnych łodyżek. Charakteryzuje się ona tym, że jest suszona wyłącznie suchym powietrzem bez użycia dymu. Jest prawie pozbawiona pyłu. W smaku jest o wiele bardziej łagodna w porównaniu z klasycznymi gatunkami argentyńskimi i paragwajskimi. W zależności od pory zbioru susz mate green ma zmienny kolor - pozyskiwany ze zbiorów podczas pory deszczowej ma intensywny kolor, a pozyskiwany ze zbiorów podczas pory suchej bardziej wyblakły.
Czym charakteryzuje się Yerba Mate?

Yerba mate stymuluje umysł, bardzo często jest stosowana dla poprawy pamięci i koncentracji - używana jest jako tonik pobudzający, usuwający zmęczenie psychiczne oraz fizyczne. Efekt pobudzający zawdzięcza obecności nieprzetworzonej czystej kofeiny oraz dodatkowych substancji.

Yerba mate jest szczególnie bogata w magnez, mangan, potas, które pomagają utrzymać balans elektrolitów w organizmie przy szybkiej utracie wagi, złej diecie oraz wyrównuje ubytek minerałów powstały na co dzień.

Naukowcy potwierdzili, że yerba mate ma właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, ochronnie na serce, pobudzające, przeciwgrzybicze. Obniża poziom złego cholesterolu (LDL), chroni przed otyłością i pomaga w walce z nadwagą, wspomaga trawienie (pobudza wydzielanie żółci) i może być pomocą w unikaniu powikłań przy cukrzycy.

W naszej kwiaciarni znajdą Państwo szeroki wybór smaków dostępnych od jedynego importera w Polsce oraz potrzebne do rozpoczęcia przygody z yerba mate gadżetów takich jak tykwy, matera ręcznie robione oraz bombille.

Serdecznie zapraszamy!